מה היה בחודש אפריל

החודש החל בחגיגות המימונה המסורתית בבית האבות.
בהמשך הרכנו ראש ועמדנו דומיה לשמע צפירות לזכרם של הנרצחים בשואה ולזכר חללי מערכות ישראל.
פינות זיכרון הוצבו בכניסה לבית האבות וטקסים שערכו עובדות התעסוקה במחלקות אפשרו ליקיריכם להיות חלק מהשיח שליווה אותנו החודש ביום השואה וביום הזיכרון לחללי צה"ל.

פרויקט "פרח לניצול" הינו פרויקט ארצי המשותף לקרן לרווחת ניצולי שואה ולצה"ל המתקיים מדי שנה בבית האבות.
השנה, במסגרת הפרויקט, ביקרו אותנו 10 אנשי צוות אוויר וחיילים מבסיס חיל האוויר שבחצרים והעניקו תעודות לניצולי השואה. המפגש היה מעניין ומלמד עבור אנשי הצבא שמלבד הענקת התעודה היו שותפים לעשייה ממשית עם דיירי הבית ולסיכום אף שמעו עדות מפי ניצולת שואה במפגש מרגש ומרתק.
סיכמה ניצולת השואה א.ד. "תשמרו על המדינה שדברים מסוג זה לא יקרו שוב".

מלבדם הגיעו חיילים רבים מחיל האוויר ופקדו את מחלקות הבית כשהם מבקשים להתנדב. בכל הפעמים כתבו לנו חיילים מבסיס רמון וחצרים ולהלן מקבץ ציטוטים:
" …זכינו לראות את עבודת הקודש, את הלב הרחב וההשקעה שנעשית עם כל אדם ואדם… תודה על ההזדמנות להכיר את עצמנו יותר ולהתמודד עם קשיים….חווינו חוויה שלא נשכח… "

ביום ספורט מוסדי סחף צוות הפיזיותרפיה יחד עם צוות התעסוקה והצוות הסיעודי את דיירי הבית ליום שכולו ספורט. לפעילות המיוחדת הצטרפו תלמידי מסע ישראלי מבית ספר בנהריה וסטודנטים לפיזיותרפיה שהגיעו להתנסות. קליעה לסל, קליעה לחישוק, מתיחת חבל ועוד מגוון הפעלות מתאימות ליכולות דיירינו המחישו מהי התמדה, נחישות ורצון להצליח, האדרנלין זרם וההנאה הייתה מרובה. בסופו של דבר עבור כל אחד השמיים הם הגבול להצלחה.

בל"ג בעומר חגגנו עם שלום והאקורדיון. מזג האוויר החם לא אפשר להדליק מדורה אבל על תפוחי האדמה לא ויתרנו והם שהזכירו לנו את ניחוח המדורה.

לילידי חודש אפריל חגגנו יום הולדת ואיחלנו ברכות לבביות לאריכות ימים ובריאות.